Informace o nás

S touhou pomoci zlepšit zdravotní stav našich dětí, jsme se rozhodli vybudovat vlhkou inhalační a léčivou solnou jeskyni. Přes veškerou vyspělost medicíny se člověk vrací k ryzím a přirozeným terapeutickým zdrojům. Solná jeskyně je unikátní léčebný prostor, který příznivě působí na široké spektrum zdravotních problémů. Na Karvinsku a Ostravsku je procento nemocných dětí díky znečištěnému prostředí o 30% větší, než je průměr v celé ČR. Počty nemocných dětí i dospělých, postižených alergiemi,astmatem a bronchitidou neustále rostou.

Přípravě výstavby solného prostoru jsme věnovali sedm let a během této doby jsme sbírali všechny informace o léčivých účincích různých druhů solí, léčebných pobytech v přírodních podzemních prostorách (speleoterapie), léčebných pobytech na horách a u moře.Těchto sedm let příprav nám dalo náskok ve zkušenostech, jak jeskyni správně postavit a hlavně provozovat,aby byly léčebné účinky citelné a dlouhodobé.

Asi se ptáte v čem se naše solná jeskyně liší od ostatních a proč je vyjímečná.­ Vytvořili jsme jeskyni dokonalejší, jinou, než jsou všechny ostatní. Jako první a jediní jsme pomocí dvou zemních registrů a úpravou elektromagnetického pole nasimulovali skoro totožný prostor se skutečnou přírodní jeskyní. Pomocí japonské technologie obohacování vzduchu o lehké záporné ionty, které jsou hlavním léčivým faktorem pobytu na horách, jsme docílili podobné čistoty a kvality vzduchu jako ve vysokohorském prostředí.

Během inhalační procedury v solné jeskyni ze soli z Mrtvého moře, se speciálním unikátním klimatem v podobě uměle upraveného vzduchu o tělu prospěšné minerály,geoaerosoly a vlhkost, posilujete obranyschopnost a správnou činnost lidského organismu, jako při pobytech u moře.Více zde: https://www.lecitel.cz/spolecnost/
 

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.